چهارشنبه ۳ تیر ،۱۳۸۳

 

کی بود می‌گفت بارون خوبه؟ من بودم؟ نه يادم نمی‌آد!!

هوا طوفانيه٬ بارون شديدی هم داره می‌باره٬ هيچ خبری هم از هيچ تابستونی نيست. هنوز جرات نمی‌کنيم بدون ژاکت از خونه بريم بيرون. برای گردش و تفريح نمی‌شه برنامه ريزی کرد چون ممکنه بارون بی‌خبر و در نزده بياد و همه چيز رو خراب کنه٬ به هيچ پيش بينی وضع هوايی هم نمی‌شه اعتماد کرد چون هيچ تضمينی نيست که هوا خشک پيش‌بينی بشه و صبح بيدار نشی ببينی داره شر و شر بارون می‌آد. گزارشگر تلویزيون می‌آد می‌گه فردا آسمان صاف٬ گاهی تا کمی ابری بعضی وقتها تمام ابری٬ هوا خشک (خشک به معنی بدون باران وگرنه رطوبت که هميشه هست) بعضی وقتها باد ملايم٬ باد شديد هم ممکنه باشه و خلاصه تمام اصطلاحاتی که بلده رو برای همون يک روز به کار می‌بره (قربون گزارش هواشناسی تلويزيون ايران) بعد صبح با صدای شرشر بارون از خواب بيدار می‌شی! البته هيچ جای نگرانی نيست چون همه حالتهای پيش بينی شده در گزارش هم تا شب پيش می‌آد! اصلاْ من نمی‌دونم گزارش وضع هوا برای چيه اينجا!!

بارون بارون٬ مرديم آخه!! بدتر از همه اينه که چتر هم نمی‌شه استفاده کرد چون معمولاْ باد شديدی هم می‌وزه که استفاده از چتر رو مشکل می‌کنه.

ديروز داشتيم از تلويزيون مسابقه تنيس نگاه می‌کرديم که وسط بازی يک دفعه عده زيادی به سرعت ريختند توی زمين و معلوم شد که بعله بارون اومده و اين خانمها و آقايون محترم دارند زمين رو می‌پوشونند که خيس نشه و بديهيه که تا قطع شدن بارون بازی هم متوقف می‌شه٬ داشتيم صحبت می‌کرديم سر اينکه اگه بارون تا يک هفته ادامه داشته باشه چی می‌شه و مردمی که بليط خريدند تکليفشون چيه!! حالا ديدم اين بلا به سر ايشون هم اومده!

خلاصه که بارون هم سنگين و رنگينش خوبه٬ وقتی خودشو سبک کرد و هی چپ و راست اومد جلو چشم آدم٬  دل آدمو می‌زنه.
کی بود می‌گفت عاشق بارونم؟ من بودم؟ نه يادم نمی‌آد!!

آيدا

................. ___________________________________________

[ خانه| آرشيو | پست الكترونيك ]


کاريکاتورهای آرش آرشيو
پست الكترونيكمی خوانيمفروغ
نسیم جنوب
پرشين‌بلاگ