حرفهای اينترنتی فقط متن دارند و از لحن و حالت خبری نيست بنابراين٬ اينکه متن چه چيزی را می‌رساند٬ بستگی زيادی به لحن و صدايی که خواننده برايش در نظر می‌گيرد دارد. با توجه به اينکه من نه حس خود دانا بينی دارم و نه حس دشمن دوستی ترجيح می‌دهم از اين به بعد اگر خواستم جايی کامنت بگذارم به خصوص در وبلاگ کسانی که من را فقط و فقط از طريق وبلاگ می‌شناسند و حتی نمی‌دانند وجود خارجی دارم يا نه٬ حرفهای خيلی جدی و خيلی شوخی نزنم. به عبارتی: علاقه خاصی به اينکه احتمالاْ از حرفهايم سوءبرداشت شود ندارم. دوستی صرفاْ وبلاگی٬ قوانين خاص خودش را دارد.قابليت اين را دارد که در کوتاهترين زمان ممکن به دشمنی تبديل شود و برعکس.

در وبلاگ خودمان٬ حرفهايم را برای بوجود آمدن بحث و تبادل نظر می‌زنم. فرقی نمی‌کند خواننده با من موافقت کند يا مخالفت فقط اين برايم مهم است که نظرش به دور از تعصبات عجيب و غريب باشد و منطقی نظر بدهد. اگر يک نفر در کامنت مخالفش چيز جديدی به من ياد بدهد برايم خيلی بهتر از اينست که کسی متعصبانه و غير منطقی نظر موافق بدهند. بنابراين توصيه می‌کنم اگر خواننده وبلاگ ما هستيد حرفهايمان را متعصبانه نخوانيد و اگر احياناْ از چيزی انتقاد کرديم آن را به حساب دشمنی با ديگران نگذاريد.  

بعضی از نوشته‌های انتقادي٬ ممکن است خطاب به فرد يا افراد خاصی باشد٬ در اين صورت باز هم برای تبادل نظر با دوستان غير متعصب آنها را مطرح می‌کنم. چون بسياری از اين افرادِ موردِ انتقاد متعصب تر از اين هستن که حتی حاضر بشوند نوشته مخالفشان را دقيق بخوانند و توجهی به آن بکنند. بنابر اين نام بردن از فرد يا افراد به معنی اين نيست که اين موضوعها را حاضرم با خود آنها هم مطرح کنم. بخصوص در مورد مسائل سياسی خوب می‌دانم که کسی که سالهاست هدف خاصی را دنبال می‌کند حداقل با حرف من و امثال من تکان نخواهد خورد هر چند که خودش اين موضوع را تکذيب کند. بنابراين اگر سبک بعضی نوشته‌ها شبيه اطلاعيه است لطفاْ فکر نکنيد واقعاْ قصد داشته‌ام اطلاعيه صادر کنم.

اينکه در موقع نوشتن زياد'' من'' '' من'' می‌کنم به دليل احساس ''زيادی خود تحويل گيری'' نيست ٬ برای اينست که تاکيد کنم که فقط از طرف خودم حرف می‌زنم و قصد کلی حرف زدن را ندارم. درس ''حذف به قرينه'' را تا حدی بلدم و همينطور می‌دانم که بسياری از نوشته‌ها بدون بکار بردن ''من'' زيباتر هستند ولی بعضی وقتها برای اينکه شبيه اطلاعيه نشوند از خير زيباترشدنشان می‌گذرم.

آيدا

/ 11 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ذغال

سلام... من اولين باره که ميام اينجا... اجازه بده نوشته هات رو آفلاين بخونم بعد در موردشون نظر بدم... پس فعلا بای...راستی زير درخت گيلاس جای خوبيه برا نشستن...

آرش

"من من كردن" كه كار بدي نيست. اينجا قراره حرفاي دل تو زده بشه.

Mona

man bat ham aghidat khob majboori begi ,man chon keh hadeaghal khodet hasti....,hich kas nemitooneh mane kasi ro azash begireh..vali khob bazi vaghta soo tafahom pish miad.

banoo

حرفت متين.ولی اين سو تعبير ها زياد هم بد نيست بعضی وقتا فکر آدم رو قلقلک ميده.ولی اگه طرف متعصب باشه ممکنه دردسر درست کنه.

banoo

راستی کاريکاتور های آرش خان رو ديدم قشنگ بود.به قولی خوشمان آمد.

محمد

سلام

قهوه چی

سلام. موافقم. حرفای وبلاگی و اينترنتی به دليل فقدان ارتباطهای غير کلامی به اندازه مباحثات رو در ور نميتونه منظور ما رو برسونه و بعضی وقتا ايجاد سوتفاهم ميکنه. پيشنهاد ميکنم مطالبت رو قبل از چاپ با لحنای مختلف بخونی!!!! تا احتمال سوتعبير ها رو کم کنی....نخنديا جدی ميگم.

سارا

چه خوشگله اينجا ..لينک های آشنايی هم دارين ..عيدتون مبارک

jay

آيدا جان و آرش عزيز ~ مقاله جالبی بود . چندی پيش پرسيده بودی که اگر مجاهد و کمونيست ۲ آتشه نيستم ٫ پس چرا با براندازی دولت موافقم. دوست من فقط ميتونم بگم ٬ جواب ۲۵ سال گلوله و سنگسار و اعدام و ترور و .و .و ...فقط خشم و آتش و قهر انقلابی است ٬ من بيشتر عمرم رو در ايران نبودم و ميدونم که مبارزه پارلمانی و مسالمت آميز روش بهتری است . ولی آيا ميشد با هيتلر هم مذاکره کرد ؟من هيتلر رو به مراتب بهتر از آخوندهای حاکم بر ايران ميدونم. طول تحصيل در مدرسه ۲ سال فرهنگ سياسی اروپا و امريکا خوندم { صرفا علاقه شخصی} دوست داشتی با هم در موردش صحبت می کنيم .هيتلر برای مردم آلمان پس از جنگ ٫ صنعت ٫ تکنولوژی ٫ واحد پول قوی و ....آورد البته اونهم ديکتاتور بود از نوع بدش ولی آخوندها بدترين هستند. و در تاریخ معاصر بيشترين ضربه از هر لحاظ رو به ملت و کشور ايران وارد کرده اند.سبزو شاد باشيد

آیدا

جی عزيز منظور من اين چيزی که شما برداشت کرديد نبود٬ می‌دانی که در حال حاضر رقبای اصلی حکومت ايران همين مجاهدين و کمونيستها و سلطنت طلبها هستند و از آنجا که رفتار اين گروهها هم شديداْ متعصبانه است به نظر من اگر کسی طرفدار دو آتشه يکی از آنها نباشد برايش فرقی نخواهد کرد که اينها روی کار باشند يا همين حکومت فعلی! به هر حال براندازی فقط يک وسيله است و هيچ معلوم نيست کسی که بعد از اينهمه دردسر جايگزين شود بهتر از حکومت فعلی باشد.من اصلاْ صحبتی روی حکومت فعلی ندارم فقط در مورد اينکه چه کسی می‌تواند جايگزين باشد سوال کردم آنهم در شرايطی که رقبای واقعی هم شديداْ تندرو هستند.