بالاخره تمام شد.
دردسر اسباب کشی يکی و دوتا نيست. زندگی دربدری٬ بيخود نيست که غصه هميشگی آدمها بوده و هست. و در غربتی که هستيم اين تغيير مداوم جا٬ اين نبود سکون و مداومت گاهی آزار دهنده است و گاهی تسکين بخش. آزار دهنده است که نمی گذارد غربتت را٬ در کنج توهم آشنائی با محيط٬ با آرامشی که گاهی بايسته تر از خواب و خوراک است جايگزين کنی. و تسکين بخش است که تو را در انتظار آينده‌ای که بيايد و موطنی و ماوائی ببخشد با خود می کشد تا صباحی ديگر.

اين چند روزه ارتباط اينترنتی ما بازيچه‌ای شده بود که واقعيتی تلخ را به رخمان می کشيد. وابسته واقعيتهای شبکه‌ای مجازی شده‌ايم٬ مجرای ارتباطی ما با دنيای بيرون بيش از آنکه از دريچه باز پنجره اتاقمان باشد٬ از صفحه رنگارنگ مونيتوری است که خود از باريکای سيمی و از ميان دالانهای تاريک زير زمينی نور برايمان می آورد. نه که شاکی باشم از اين ارتباط و اعتياد٬ که نمی دانم در اين دنيائی که قانونش را کسی ننوشته و نخوانده جايگاه منی که چشم بسته سوار بر موج زمانه همراه هر آنکه پيش رويم ايستاده ميروم و جايگاه پرسش ندارم٬ سوار بر موج رفتن صحيح است يا خلافش تلاش کردن.

آرش

/ 7 نظر / 10 بازدید
هاله

آرش جان (و آیدا جان) - منزل نو و زندگی نو مبارک. امیدوارم که همیشه در کنار هم خوشبخت و خوش باشید. در مورد اعتیاد راستش من فکر نمیکنم اگر خودت نخواهی به اون درجه از وابستگی برسی. فقط کافیه یه زندگی نرمال برای خودت داشته باشی. دوستان واقعی، تفریحات واقعی ... خانواده و غیره. اگر اینو به کل جانشین اونها بکنی جای نگرانی داره. شماها که اینطور نیستید، هستید؟ در ضمن فراموش نکن که برای خیلی ها این ارزان ترین نوع تفریحه. به هر حال زیاد در موردش فکر نکن و عشقشو ببر. :)

Mohammad

سلام : فقط کسی که اين طرف هست ميداند اسباب کشی يعنی حه !! وای بر دنيای مصرفی ، وای بر عوض و بدل کردن دکور و اسباب و اساسيه !! وای بر خانه به خانه و محل به محل شدن ، وای بر اسباب کشی ، در اينحا طوری شده که وقتی اسم اسباب کشی مياری ، آدم است که مثل حن از بسم لله فرار ميکنه .... البته اين باز شامل شما که فوقش ۵ سال در اينحا باشيد به تمام و کمال نمشود .

roya

سلام. خسته نباشيد. جابجا که شديد بيشتر در خدمت باشيم:)

raha

همه چیز نسبی است. باید در جهت اهدافمان حرکت کنیم و به خاطر این اهداف گاه لازم است خلاف موج بجنگیم. گاه سوار بر آن باشیم و گاه با زاویه ای نه راه خلاف را پیش گیریم و نه تسلیم محض باشیم.

arash

سلام وبلاگت قشنگه مخصوصا رنگش که به اسم وب مياد من به شما لينک دادم اميدوارم که به من سر بزنيد