به بهانه روز جهانی زن:

سيمون دوبوار: خون ديگران - وانهاده - جنس دوم
اوريانا فالاچی: نامه به کودکی که هرگز متولد نشد
سيمين دانشور: سووشون
منيرو روانی‌پور: نازلی - کولی کنار آتش
زويا پيرزاد: چراغها را من خاموش می‌کنم - يک روز مانده به عيد پاک - طعم گس خرمالو - مثل همه عصرها

اينها کتابهای مورد علاقه از نويسنده‌های زن مورد علاقه‌ام هستند. البته حتماْ می‌دونيد که نوشته‌های هر کدامشان بيشتر از اينه که اينجا آوردم٬ من فقط اونها که بيشتر دوست دارم رو گفتم.

*در ايران سر رسيدی به اسم سر رسيد زنان منتشر می‌شه که قبلاْ هم در وبلاگ ازش اسم بردم٬ خانم نوشين احمدی خراسانی گرد آورنده‌اش هست و تا اونجا که من اطلاع داشتم در صفحات روزهای مختلف به مناسبت روز تولد يا هر مناسبت ديگری زنان فعال و مشهور رو معرفی می‌کرد. من خيلی دوستش داشتم٬ به کسانی که می‌تونند تهيه‌ش کنند شديداْ توصيه می‌شه.

*همونطور که قبلاْ هم گفتم شخصاْ زياد به خط کشی و تفاوت گذاشتن بين زن و مرد اعتقاد ندارم و حتی با قسمتی از فعاليتهايی که به اسم دفاع از حق زن می‌شه هم موافق نيستم٬ البته با اون قسمتش که با هدف رفع تبعيض از زنان و حرکت به طرف برابر شدن زن و مرد هست کاملاْ موافقم ولی بی‌جهت طرفداری کردن و منحصر کردن بعضی کارها و فعاليتها به ''زن'' و از اين جور کارها که از طرف ديگه باعث تبعيض می‌شه رو قبول ندارم.

*از آرش عزيزم ممنونم به خاطر اينکه باعث شده من موضوع  ''تبعيض جنسي''  رو حداقل توی زندگی خصوصی‌مون فراموش کنم.

*اميدوارم روزی برسه که تبعيض جنسی وجود نداشته باشه و روز ''زن'' هم برداشته بشه٬ خدا رو چه ديديد شايد هم زمانی برسه که به جاش يه روز رو به اسم ''مرد'' نامگذاری کنند04.gif

آيدا

/ 15 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صغیری(وبلاگ بوشهر)

سلام ........ روز زن به شما مبارک .... اين جمله آخرتون يه کم... آره .... طنز: آرزو بر جوانان عيب نيست!

قهوه چی

کتابای زويا پيرزاد رو خونده ام. زيباست.و پر کشش و با جذبه. وقتی کتابو دست ميگيری ديگه نميخوای اونو زمين بذاری....ولی متاسفانه هنوز از اوريانا فالاچی چيزی نخونده ام.....به زودی خواهم خواند...اما در مورد آرش: از همان ۱ ساعت و ۱۳ دقيقه قبلی پيدا بود که آرش در اين زمينه موفق است!!!!.....برای آگاهی از موضوع ۱ ساعت و ۱۳ دقيقه ميتوانيد به نظرات پست قبلی مراجعه کنيد........شوخی کردم.... روز زن را به شما تبريک ميگم. اگرچه چندان به اين نامگذاری روزا اعتقاد ندارم.

Arash

سبز مينويسی ، نگاه آسمانی داری ،‌چقد باحال بيد! ترو خدا به من هم سر بزن ، ميتونيم تبادل لينک - اق!!- کنيم ، هميشه بهاری باشی ، ترو خدا به من سر بزن تروخدا به من سر بزن تروخدا به من سر بزن تروخدا به من سر بزن تروخدا به من سر بزن تروخدا به من سر بزن تروخدا به من سر بزن تروخدا به من سر بزن تروخدا به من سر بزن تروخدا به من سر بزن تروخدا به من سر بزن تروخدا به من سر بزن تروخدا به من سر بزن !!!!!!

محمد

سلام : روز جهانی زن مبارک ، خدا را شکر سالی یه باره ، از پا و کمر افتادم ، تا حالا حمالی میکردم ، عمری باقی باشه سالهای دیگرم در خدمت گذاری حاضرم ، خب دیگه ما مردا منّت کشیم .

طاهری

سلام. وبلاگ زیبایی دارید. راستی شما هم اگر شعر خوب می خواهید یک سر به خيابان ارديبهشت بزنید.منتظریم.

شين

خوب است كه برقرار و شادمان‌ايد! :)

آرش

به اميد روزی که زن و مرد( با همه ی تفاوت هاشون که به شدت بهش معتقدم) در کنار هم هر دو به يک اندازه امکانات لازم برای پيشرفت٬ بروز استعداد ها و زندگی راحت وآسوده رو داشته باشند....

زمینی

منم اول در مورد چراغ ها نظر خوبی داشتم ولی متاسفانه يک گرته برداری از کتاب دفترچه ممنوع دسس پدس است و وقتی اين کتاب را خوندم ديگر برام چراغ ها رنگی نداشت. منيرو هم ای... با سيمين دانشور موافقم .نمی دونم جزيره سرگردانی را خوندی؟ و اما سیمین دوبوار هم فقط جنس دومش را خوندم که خوشم اومد.

رضا....فراموش شده ی فراموش نشدنی!

اينجانب با تمام با حالی....ابراز نظر در اين بلاگ را تا ندادن لينک از طرف آيدا در مورد وبلاگم تحريم ميکنم....يا مرگ يا با حالی(ابراز نظر)