در نیم کره جنوبی زمین، شبها هنوز ته مانده خنکی زمستان رو همراه دارند و روزها خودشون رو برای آمدن بهار آماده می کنند.
چند هفته ای از کوچ* ما به بریزبینٍ استرالیا می گذره و هنوز مدت زیادی لازمه تا من یاد بگیرم که لازم نیست هر لحظه وضعیت آب و هوا رو گزارش کرد.
با انگلیس و همه خوب و بدش خداحافظی کردیم. با هوای مه گرفته و خواب آورش، شهرهای زیبا و آرام، روستاها، مزرعه ها، گاوها و گوسفندهای همیشه گرسنه،  آسمان همیشه ابری، حتی توی دلمون با پیر زن و پیرمرد بداخلاق طبقه پایین هم خداحافظی کردیم. خاطره ها ولی همیشه به یاد خواهند موند. هر چیزی می‌تونه درخت گیلاس و روزهای خوبی که توی رانکورن گذروندیم رو به یادمون بیاره یا خیابونهای لیورپول رو یا سکوت و زیبایی خسته کننده مکلسفیلد رو یا حتی لندن و لیدز و چستر و ...  دوستیها رو هم برای همیشه توی دلمون نگه می داریم و همه اونهایی رو که بودنشون بهمون احساس آرامش و امنیت داد.


بریزبین اما یه دنیای دیگه ست. بافت شهری و زندگی که توش جریان داره رو دوست دارم و همین طور رودخونه زیبا و پیچ در پیچ و پوشش گیاهی که گاهی بوشهر رو به یادم می آره. زیبایی این شهر در همون ساعتهای اول ورودمون ما رو هیجان زده کرد.
تا اینجا همه چیز خوب پیش رفته . مقدار زیادی از این احساس خوب رو دوستهای خوبمون باعث شدند که از مراحل اولیه تصمیم گیری با ما همراه بودند و به راحتی می تونم بگم که بدون اونها حتی تصمیم گیری برای آمدن برامون خیلی سخت تر می شد.بودنشون و کمکهاشون باعث شد ما حتی برای چند دقیقه توی این شهر، این کشور و این  قاره که برای اولین بارپا روی خاکش گذاشتیم احساس غربت نکنیم. می خوام بدونند که قدر کمکها و صمیمیت و یکرنگی شون رو می دونیم حتی اگه به زبون نمی آریم.

پ.ن: بابای عزيز ممنون از اينکه پاييز رو به من معرفی کردی و همينطور ممنون بابت همه راهنماييهات. محبت‌های هاله هم فراموش نمی‌شه.


* کوچ منو یاد ارکیده می اندازه که نوشته هاش رو خیلی دوست دارم

آيدا

/ 21 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Solh

250 هزار نيروی نظامی در 5 استان هم مرز با عراق مستقر شده .بزرگترين مجموعه زيرزمينی برای پناه گرفتن رهبران ج. ا در كنار مرقد امام رضا ساخته شده و علی خامنه‌ای در سفر اخيرش به مشهد ازاين مجموعه بازديد كرد. مشهد 1000 كيلومتر به آتش نيروهای امريكائی از عراق دور است و بنای مجموعه زير زمينی دركنار مرقد امام هشتم بنا شده با اين اطمينان كه امريكا از بيم واكنش شيعيان اين شهر را بمباران نخواهد كرد. نام آيت الله واعظ طبسی بعنوان نايب ولی فقيه بر سر زبان‌هاست. حمله به ايران از سه نقطه شلمچه ،‌هامرون و اروندرود پيش بينی شده تا كنترل خوزستان كه 70% نفت ايران در زير زمين‌های آنست فورا برقرار شود و صدور نفت به جهان لطمه نبيند.ايران روی حكمتيار و بخشی از طالبان درافغانستان، حماس و حزب الله در لبنان حساب باز كرده و قصد دارد به محض حمله امريكا، از طريق مرز زينلكوش درجنوب كردستان كه در 80 كيلومتری بعقوبه قرار دارد ضد حمله را بصورت تعرضی در خاك عراق شروع كند.

آمر

سلام، امیدوارم استرالیا تجربه خوبی باشه. پس از بسیاری برگشتم و دیدم که هنوز می نویسین. هم خوشحال شدم و هم دلم گرفت. دلم گرفت که پشتکار نداشتم. راستی باز من ماندم و سکنگور و سیه دانه. اگر استعاره رو بگیرین. حمید هم داره ازدواج می کنه. خوشحالم. کی بود می گفت من اول از همه زن می گیرم؟ ندونست که دل من آهوی وحشی است. صیاد خوب سراغ ندارین؟ امشب دلم خرابه. دنیا وفا نداره. شب خوش.

طیبه

به اميد اينکه اينجا هم دوستای خوبی پيدا کنی خوش باشی هميشه:*

payyz

ممکنه لطفاً آپ کنی؟!

شیپور

سلام . سفر آدم را پخته می کند . اينترنت دنيا را کوچک و وبلاگ آدمها را مرتبط می کند ...

payyz

حالا که خونه داری ,کامپيوتر داری ,اينترنت داری, کيبورد برچسب فارسی دار داری ,پس چی نداری که آپ نمی کنی؟؟؟؟:)

payyz

نه تنها ته ماندهء خنکی زمستان پريد بلکه چند روزيه که تبديل به جهنم شده و امروزم آتيش سوزی بود بد جور! اينم از اوضاع نيمکرهء جنوبی ... حالا تو نمی خوای آپ کنی؟ اينقدر موی دماغت میشم تا از رو بری و یه چیزی بنویسی! فکر کردی...

payyz

دستمال من زير درخت آلبالو ... نه نه گيلاس گم شده...

hobby

سلام آیدا . خوشهالم که باز اومدی و باز اینجا مینویسی و همینطور خوشحالم که این طریق از حال و روزت با خبر میشم . خوشبخت و سلامت باشی .