ما برگشتيم. دو روزه که برگشتيم. سفرمون خيلی کوتاه بود٬  آرش فقط ۱۴ روز تعطيلی داشت که دو سه روزش هم توی راه رفت و برگشت تلف شد. دو تا نصف روز تهران بوديم و بقيه رو شيراز و بوشهر. همش عجله و بدو بدو٬ از چند روز قبل از سفر تا حالا حسابی گرفتار بوديم و اصلاْ فرصت وبلاگ خونی و وبلاگ نويسی نداشتيم.

همين ده دوازده روز با وجود عجله‌ای که داشتيم خيلی خيلی خوش گذشت٬ هر چند که فقط رسيديم خانواده‌ها رو ببينيم و برای ديدن دوستان به جز دو٬ سه نفر فرصتی باقی نموند. ابوذر و خانوم مهربونش و برديا کوچولو رو هم برای اولين بار ديديم٬ اين تنها ديدار وبلاگی‌مون توی اين سفر بود و خودشون می‌دونند که چقدر خوشحال شديم. يک خانم اهل روستای زيارت به اسم  ''هوای پريدن آبي ست''  هم باهاشون بود که هم اسمش و هم لهجه‌ش به نظرم خيلی عجيب و غريب بود و به خاطر همين ....  بماند!! 

خيلی دوست داشتيم چند تا از بچه‌های وبلاگ‌نويس رو ببينيم ولی چون مدت اقامتمون (بخصوص در تهران)خيلی کم بود متاسفانه فرصت نکرديم. قهوه‌چی٬  آقای گپ٬ شين و ...

چيز هايی که بعد از يکسال ديدم:  
از بحثهای سياسی٬  اجتماعی خبری نبود
مانتوها به شدت تنگ‌تر و روسری‌ها به شدت کوچک‌تر شده بودند
برخورد نيروهای حراست فرودگاه حداقل در قسمت خانمها که من ديدم بسيار زننده بود بخصوص در فرودگاه تهران٬ بدترينش هم در قسمت پروازهای خارجی بود. 
بوشهر منظم‌تر و تميز‌تر از قبل بود

پی‌نوشت: توی اين مدتی که ما نبوديم آرش و اسد هم دوباره شروع به نوشتن کردند. چه خوب!!

آيدا

/ 17 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرزاد

وبلاگ قشنگت رو ديدم. خيلی لذت بردم. هيچ ميدونی يه عکس به اندازه ده صفحه متن ميتونه به مخاطبش مطلب برسونه و چقدر گذاشتن عکس توی پرشين بلاگ سخته و ما اين مشکل رو برای شما حلش کرديم اگه ميخوای توی وبلاگت عکس بذاری کافيه رو آدرس URL کليک کنی.(در ضمن اين سرويس از طريق ISP ندا بي دليل قابل ديدن نيست)

اسد

به به آيدا جان، رسيدن به خير! حالا دوباره منتظر نوشته هاي زيبا و تيزبيننانه اجتماعي ات (حالا كه تازه از سفر برگشتي بايد اعصاب اش را داشته باشي:)) هستم. از گزارش مختصر ولي پرمفهومي هم كه در نوشته‌ات از ايران دادي لذت بردم/ در ضمن فصل رسيدن گيلاس نزديك مي‌شود، خوش به حال اونا كه زير درخت‌اش جا خوش كرده‌اند :))

یونس

امیدوارم که سفر ایران خوش گذشته باشه. آدرس وبلاگ هم توی سایت نسیم جنوب گذاشته شده. انجا که هستی بوشهریها را فراموش نکن.

حورا جاودانه

سلام .اميدوارم سفر خوبی بوده باشه.من از ياداشت های ايدا فوق العاده لذت ميبرم .مخصوصا يادداشتی که در خصوص زنان داشتيد .باز هم سر می زنم. سر بلند باشيد

nasir-bushehr

سايت هفته نامه نصير بوشهر مجددا راه اندازی شد.ازاين سايت ديدن نمائيد. ادرس سايتwww.nasir-bushehr.com

ساناز(پرنده آبی)

سلام آيدا خانوم دفعه ديگه اوميد اميدوارم منم بتونم از نزديک با هاتون آشنا بشم ...خوش باشيد

Vahid

سلام صاحب خانه

فوتچی

از طريق لينک کافی شاپ باهاتون آشنا شدم . وبلاگ جالبی داريد. نوشته های آيدا بخصوص در مورد زن و فمنيست زيبا و قابل تامل است . موفق باشيد !